VelaShape Nedir?

VelaShape cerrahi müdahale olmaksızın; selülit görünümünün ve bölgesel yağların giderilmesi için yapılan vücut şekillendirme uygulamasıdır. VelaShape daha sıkı ve şekillenmiş bir vücuda genellikle 5-6 seansta güvenli bir şekilde ulaşmanızı, daha genç ve dinamik görünmenizi sağlar. VelaShape etkileyici sonuçlarını kısa sürede,önem teşkil eden bir ağrı olmadan sağlar.

Hangi Bölgelere VelaShape uygulanabilir?

Bacak,karın, basen,bel çevresi,sırt bölgesi,kol bölgelerinde VelaShape kullanılabilir.Hastalar kademeli olarak seanslar tamamlandıkça değişimi farkedebilirler.

VelaShape Tedavisi Benim İçin Doğru Tercih mi?

VelaShape bir kilo verme aracı (tedavisi) değildir. VelaShape kullandığı teknoloji kombinasyonuyla; diyet ve egzersizle ulaşılamayan bölgelerin şekillenmesi ve sorunlarının giderilmesini sağlar. İdeal VelaShape için uygun kişiler Vücut-Kitle İndeksi 30 ve altında olanlardır..

VelaShape’den Beklentim Ne Olmalıdır?

Cilt yüzeyinde kademeli olarak selülitte farkedilir azalma.
Bölgesel yağlarda azalma ve uygulama yapılan bölgede gözle görülür şekillenme ve sıkılaşma.

 

VelaShape Prosedürü Nasıldır?

Uygulama sırasında veya sonrasında acı ve ağrı söz konusu değildir hatta bu uygulamayı yaptıran kişiler vücutlarında hissettikleri ısı sayesinde tedaviyi ılık bir masaja benzetirler. Bazı hastalarda tedavi yapılan bölgede pembemsi bir renk oluşabilir, tedavi sonrasındaki ilk birkaç saatte bu görüntü giderek yok olur.

VelaShape Mekanizması Nasıl Çalışır ?

VelaShape; kızıl ötesi ve RF yardımı ile yağ hücrelerini küçülterek ,uygulanan bölgede incelme sağlar, vakum ve mekanik masaj sayesinde kan dolaşımını arttırır bu sayede selülit görünümü giderilir. Bu tip etkili ısınma ve vakum; elastikliğini yitirmiş ciltteki kollajenin uyarılarak cildin yapısının ve özelliğinin yenilenmesini ve iyileşmesini sağlar.

Tüm seanslar sonunda, uygulama alanlarındaki, bölgesel yağlarda ve selülitte azalma görülür. Radyofrekans dalgaları sağladığı termal etki ile kolajen artışını sağlarken elastik liflerini güçlendirir bu da ciltte sarkmaları giderirken aynı zamanda sıkılaşma sağlar. Daha canlı ve diri oluşan yeni hücreler sayesinde parlak bir cilt ortaya çıkar.